Ручна поклажа в літаку: корисні поради, норми і правила

Для чого це взагалі потрібно зробити?

По-перше, для того, щоб уміститися в норми провозу багажу ручної поклажі та скомплектувати її з урахуванням правил, які встановлює той чи інший авіаперевізник.

По-друге, зробити ваш відпочинок незабутнім саме з точки зору відпочинку та приємних вражень, а не болісних очікувань в аеропортах з важкої ручною поклажею. До того ж, якщо ваш переліт супроводжується ще й стикувальними рейсами, то питання про оптимальну комплектації ручного багажу і його ваги стає вельми актуальним.

По-третє, це економічну вигідність. Деякі авіакомпанії дозволяють перевезення багажу за додаткову плату. Навіщо це робити без термінової необхідності, коли є можливість заощадити і укомплектувати акуратну сумочку або рюкзак? Не кажучи вже про те, що в цьому варіанті не доведеться її тягнути по трапу літака, а потім закидати на багажну полицю.

Отже, про всі нормах, правилах детальніше ...

 

А чи великий рюкзак?
Збираючи свій багаж, візьміть до уваги, що у кожного авіаперевізника до перевезення вимоги свої, але, як правило, розглядається до контролю саме габарити і вага:

допускаються розміри ручної поклажі: 55 (висота) х 40 (ширина) * 20 (глибина) см. Вагові обмеження коливаються від 5 до 15 кг, виходячи з того, яка це авіакомпанія, який напрямок тримає пасажир, яким класом він летить і інші.
 Порада: найкращим варіантом тут буде сумка або рюкзак, зроблені з досить щільного матеріалу, що мають можливість вмістити все, що потрібно, здатні тримати форму за рахунок щільних і якісно виконаних швів. Жорсткі сумки для таких випадків можуть не дозволити укомплектувати ваші речі так, як вам потрібно. Зверніть також увагу на те, щоб усередині сумка містила необхідну кількість кишень і відділень, виходячи з ваших потреб.

 

Що дозволено провезти понад встановлені норми
Крім одного ручного багажу на борт літака, грунтуючись на авіаційних правилах, ви також можете взяти такі аксесуари:

* Сумочку дамську * парасольку * фототехніку * плеєр * плед або шаль * планшет * відеокамера * портфель * папку з документами

* Верхній одяг * коляску * мобільне ліжечко * телефон * букет квітів * необхідні аксесуари для інвалідів * зарядний пристрій

Такий багаж також проглядається рентгенівськими променями і у деяких авіакомпаній є правило: він повинен бути поміщений на верхні багажні полиці без сторонньої допомоги. До речі, телефон потрібно обов'язково вимкнути або тримати в режимі «політ».
До речі, деякі аксесуари можна одягнути, пронести на собі, розподілити по кишенях верхнього одягу. Наприклад, окуляри, капелюх, прикраси, шийну хустку, годинник. В даному випадку для гардероба ручного багажу, який ми розглянемо далі, залишається менше речей.

 

Збираємо оптимально компактний багаж
Тепер можна поговорити про те, як скомплектувати багаж ручної поклажі оптимально. Очевидним є те, що потрібно взяти тільки найнеобхідніше.

Одяг
Виходячи з призначення поїздки, доводиться одягатися відповідно. Але, якщо є можливість, використовуйте багатошаровість, яка дозволить не тільки створити різні образи в поїздці, але і може знадобиться за своїм призначенням при перепадах температури. В цілому дорожній гардероб варто збирати з не сильно об'ємних, базових речей, що поєднуються між собою.

Подбаймо про особисту гігієну і красу на борту літака

У літак допускається брати такі предмети: зубну щітку, пасту, серветки вологі, гребінець.

Косметика: олівці для очей і губ, рум'яна, пудра, тіні, помада, тверде мило.

Забороняється брати на борт літака балончики під тиском, ріжучі предмети, що колють (манікюрні ножиці, наприклад).

Самим практичним варіантом всього необхідного з вищеназваних предметів буде використання їх міні-версії, які зручні в транспортуванні, не займають багато місця, практичні у використанні. До всього іншого, деякі авіакомпанії лоу-костери пред'являють до ручного багажу такі правила, через які доводиться брати все по-мінімуму.

Ваша аптечка в літаку
Допускається в ручній поклажі наступні медичні засоби: капсули, таблетки, інгалятори від астми, мазі, різні краплі, перекис водню, бинти. Все це бажано упакувати і взяти з інструкцією застосування.

Не забудемо про перекус
У більшості авіакомпаній заборонено проносити їжу в рідкому і желеподібному вигляді, але допускається взяти фрукти, чіпси, горіхи, бутерброди, печиво, інші продукти. Якщо з вами подорожує малюк, то дитяче харчування для нього теж взяти з собою допускається.

Продукти бажано покласти в прозорі пакети. Дозволяється пронести пляшку води, об'ємом до ста мілілітрів, але заборонено в більш об'ємною тарі, в якій налито сто мілілітрів рідини.

Все набагато простіше з товарами з duty free. Звідти ви можете купити і взяти в літак все, що завгодно. Але тут є особливість: у вас в наявності повинен бути підтверджуючий чек, товари - в прозорому пакеті, пляшки не відкривати, поки не досягнете місця призначення.

 

Що не беремо в літак, так як заборонено
інвентар спортивний: палиці лижні, гарпуни, арбалет, крикет, ключка для гольфу, хокейна;
все, що може стріляти, різати, колоти, вибухнути, обпалити, нанести каліцтво, спалахнути, запалати;
будь-які хімічні речовини, ртуть, - хлор, - газовмісткі предмети;
хімічні засоби: відбілювачі, миючі засоби, хлор;
все, що може бути сприйнятий, як граната, зброю;
сльозогінний газ в будь-якій формі, газові балончики;
літієві батареї більше 160 Ватт / год;
подарунок, загорнутий в упаковку.


Важлива порада:
не жартуйте з працівниками митниці та КПП в аеропорту з приводу бомб, будь-якого з видів зброї у вас в багажі. Це загрожує для вас втраченим часом і нервами, витраченими на огляд, перевірку вас і вашого багажу, а також запізненням на рейс. У деяких країнах такі дії навіть кваліфікуються, як злочин.

І на закінчення хотілося б ще порадити:

При будь-якому вильоті спочатку не полінуйтеся - вивчіть правила перевезення багажу у тій авіакомпанії, якій летите.
Збираючи свій багаж, керуйтеся принципами функціональності, практичності, раціональності та індивідуальних ваших потреб.
Використовуйте всі можливості, щоб зробити ваш авіапереліт комфортніше, включаючи і оптимальну комплектацію вашого багажу.

Категорія: Мої статті | Додав: maryanagulchak88 (02.04.2020)
Переглядів: 230 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar